O nás

O nás

Lipno Line

Naše společnost Rosenberger-Lipno-Line provozuje na Lipenské nádrži vyhlídkové plavby na několika osobních lodích. Vedle pravidelné „linkové“ lodní dopravy a okružních plaveb nabízíme i velice oblíbené speciální večerní plavby s živou hudbou. Lodě je také možno pronajmout i s posádkou pro soukromé akce, večírky, svatby, atd. Dále nabízíme celou škálu služeb od půjčování lodí a jiných vodních sportů (paddleboarding, windsurfing, kajaky, atd.). Můžete si od nás zapůjčit i další vybavení, jako jsou například jízdní kola.

Jsme společnost, která nabízí vysokou úroveň zákaznického servisu ve spojení s širokou škálou zázitků a aktivit na Lipenské přehradě. Podívejte se na celou naší nabídku.

Kdo jsme

Náš tým

CEO

Anna Dorn-Fussenegger

Email: anna@group-df.net

cOO

Tomáš Koranda

Email: t.koranda@lipno-line.com

<
naše flotila

naše lipno-line flotila

Naše flotila

Adalbert Stifter

Motorová osobní loď Adalbert Stifter je největší lodí naší flotily. Má celkovou kapacitu až 250 osob, z toho cca 150 míst na krytých palubách, tedy pod střechou. Dalších asi 100 míst je na dvou otevřených slunečních palubách.

Naše flotila

Smetana

Loď Smetana, pojmenovaná po slavném českém hudebním skladateli, byla do České republiky přivezena v roce 2020. Kapacita celkem 144 osob, polovina na spodní kryté palubě, polovina na krásné horní palubě za kapitánskou kabinou.

Naše flotila

Vltava

Vltava je modernizovaná loď, která již na lipenské přehradě pluje desítky let. V současnosti je upravena takovým způsobem, že na palubu je možno vzít i jízdní kola. Dva nové motory, malý lodní bar, veselá posádka. Kapacita max. 100 osob.

LIPNO LINE

Odkud můžete s námi vyrazit?

  • Kurz ŽLUTÁ - Okružní plavby, linkové plavby (provoz dle jízdního řádu)
  • Kurz ŽLUTÁ - Večerní plavby, charterové cesty
  • Kurz FIALOVÁ; - Okružní plavby, pravidelné spoje a soukromé plavby. Povoleny jsou i kola. Pravidelný provoz v hlavní sezóně, v mimo sezóně pouze na objednávku.
  • Kurz ZELENÁ - Pravidelné linkové plavby a soukromé plavby. Kola jsou povolena. Pravidelný provoz v hlavní sezóně, mimo sezónu pouze na objednávku.
 
Žlutá linka

Jízda žlutou linkou vám dopřeje neuvěřitelnou panoramatickou podívanou na sametovou vodní hladinu lipenské nádrže a okolní krajinu. V průběhu plavby se můžete těšit na nádherný pohled na malebné městečko Frymburk, jehož architektura a atmosféra vás okouzlí. Tato linka je ideální volbou pro skupiny a individuální pasažéry a rodiny s dětmi. 

Délka trasy Lipno - Lipno: 2 hod.
Doba trvání okružní jízdy Frymburk - Dolní Vltavice - Frymburk: 1 hod.
Každá trasa: cca 30 minut

Červenec a srpen: večerní plavby + pondělí- pátek dětské plavby v 10:00 hod.

V sezóně vždy možnost rezervace pro skupiny od 15 osob.
Individuální pasažéři: Jízdenky si můžete zakoupit prostřednictvím online jízdního řádu nebo přímo na lodi.

 
Linka žlutá čárkovaná

Trasa, kde zažijete v létě nádherné zapady slunce a poskytne se vám pohled na rozsáhlé břehy Lipna, zasané do malebné krajiny. Trasu lze zažít při noční a charterové plavbě.

Doba trvání okružní jízdy Lipno - Lipno: 3 hodiny
Doba trvání okružní jízdy Frymburk - Frymburk: 2 hodiny
Doba trvání plavby Dolní Vltavice: 1 hod.
Červenec a srpen: pravidelné večerní plavby
zbytek sezóny: dle online jízdního řádu a na objednávku pro skupiny.

Individuální hosté: jízdenky si můžete zakoupit prostřednictvím online jízdního řádu nebo přímo na lodi.

 
Fialová linka

Pravidelná linka, s kterou můžete vyrazit za dobrodružstvím v letních měsících z Horní Plané až do Dolní Vltavice a navštívit tak řadu atraktivních míst. Tato linka vám umožní přestoupit v Dolní Vltavici a dostat se tak po vodě až do Lipna nad Vltavou. Linka vhodná pro individuální pasažéry a rodiny s dětmi. 

Každá trasa trvá přibližně 30 minut.

V sezóně je vždy možné rezervovat pro skupiny 15 a více osob.
Individuální hosté: Lístky si můžete zakoupit prostřednictvím online jízdního řádu nebo přímo na lodi.

 
Zelená linka

Nenechte si ujít tuto nezapomenutelnou cestu se zelenou linkou na Lipně, která vám nabídne nejen nevšední výhledy, ale také poznávání krásy tohoto regionu. Tato linka je vhodná individuální pasažéry, rodiny s dětmi, ale především pro cyklisty.

Hlavní sezóna: pravidelné jízdy podle online jízdního řádu.

Mimo sezónu: možnost rezervace pro skupiny.

LIPNO LINE

Proč plout s námi?

Nezapomenutelné zážitky
Profesionální a přátelský personál
Nádherná lokalita u "Jihočeského moře"
Skvělé možnosti pro rodiny s dětmi
LIPNO LINE

Aktuality